Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Moment i pabesueshëm: elefanti shpëton këlyshët nga kthetrat e luaneshave

Fotoreporterët kanë kapur momentin e jashtëzakonshëm kur një elefant i guximshëm shpëton këlyshët e tij nga kthetrat e dy luaneshave.

Fotografi Kevin Dooley qëlloi në këtë skenë në Parkun Kombëtar Mana Pools, në kohën kur luaneshat kapën këlyshët e elefantëve të futur rastësisht në rrugën e tyre.

Siç shpjegoi ai, ishte një kapje e vlefshme për luaneshat që mund të ushqeheshin me to me ditë, veçanërisht pasi njëri prej tyre ishte i sapolindur.

Pasi elefantët thirrën për ndihmë, nëna e saj u shfaq sakaq dhe u fut ndër luanë duke i shpëtuar të vegjlit. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts