Ministri izraelit: duhet të braktisim urgjentisht organizatat e OKB-së

Avigdor Lieberman, ministri i Mbrojtjes i Izraelit ka deklaruar se vendi i tij duhet të lërë menjëherë Organizatën Botërore për të Drejtat e Njeriut UNHCR.

Deklarata ka ardhur pasi e OKB-së ka dënuar vrasjet e ushtrisë izraelite në Gaza.

Sipas “skifterit” të shtetit hebre,OKB është hipokrite dhe kërkon të ndalojë Izraelin të mbrojë veten.

Liberman i ka kërkuar edhe SHBA-së që të lërë të gjitha organizatat botërore që janë kundër Tel Avivit. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts