Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Miliarderi që kërkon të blejë Milanin për 1 miliard euro

Pasi ishte në pronësi të Silvio Berlusconi për 31 vjet, gjigandi i futbollit Milan mund të mërret nga një tjetër pareli i madh. Bëhet fjalë për francezin Bernard Arnault, 70 vjeç, njeriu më i pasur i Evropës, ose njeriu i dytë më i pasur në botë.

Arnault është pronar i markës luksoze të modës Louis Vuitton, dhe pasuria e tij vlerësohet në 97 miliardë euro. Mediat italiane raportojnë se Arnault është gati të ofrojë një miliardë euro për të blerë Milanin, i cili është në pronësi të firmës amerikane të investimeve Elliot Management.

Gjatë mbretërimit të Berluskonit (1986-2017), kuqezinjtë ishin një nga klubet më të mirë në Evropë, duke fituar pesë tituj Champions dhe tetë tituj në Seeria A. /tesheshi.com/

 

auto pjese dak

Related posts

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com