Messi regjistron 600 gola: ja perla në portën e Atletikos që rrumbullakosi shifrën (video)

Leo Messi ka shënuar golin e 600 në karrierën e tij si profesionist, ku shifra u rrumbullakos këtë të dielë në sfidën përballë të frikshmëve të Atletikos se Antuan Greizman.

Takimi përfundoi 1-0 për katalanasit me një goditje mjeshtërore të “pleshtit” në një goditje dënimi jashtë zone. Ishte një gol ideal për të qenë i 600.

Me fanellën e Barcës ky ishte 539 që më pas i shtohen dhe 61 të shënuar me përfaqsuesen argjentinase. /tesheshi.com/

Shijoheni:

auto pjese dak

Related posts