Maradona “mbytet” në gjak, urgjent në spital

Mediat argjentinase raportojnë se futbollisti legjendar Diego Maradona është transportuar urgjentisht në spital për shkak të një gjakderdhjeje të brendshme.

Maradona ndodhet në spitalin Clinica Olivios në Buenos Aires, pasi u diagnostikua me ekzaminimin rutinë të gjakderdhjes së brendshme dhe gjakderdhjes në stomak.

Me detyrë aktuale trajner i Dorados, Maradona do të duhet të kryejë një endoskopi dhe asistenti i tij do të kujdeset për klubin meksikan që udhëheq.

Pos famës si futbollist, Maradona ka shfaqur një stil jete problematik, e po ashtu dhe sjellje publike. Për të thuhet se abuzon konsum narkotiku, e reflektuar kjo dhe në aktet ekzibicioniste. Ndërkohë, si trajner nuk ka shkëlqyer aspak. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts