Majmuni lahet vetë në kopshtin zoologjik

Në këtë video tregohet momenti i lezetshëm kur një majmun i quajtur Limbani bën dush në një kopsht zoologjik në Miami.

Limbani,, një majmun 19 muajsh lini në gusht të vitit të shkuar në parkun zoologjik të Miamit, në Florida. Ai është një majmun i mrekullueshëm.

I vogli arriti të mbijetonte pasi e ëma theu tre brinjë gjatë lindjes dhe nuk mund të prodhonte qumësht mjaftueshëm për të voglin e saj.

Majmuni u sëmur me pneumoni dhe kishte nevojë për kujdes të vazhdueshëm mjekësor gjatë 4 muajve të parë të jetës.

Videoja e të voglit, emri i të cilit do të thotë “bëhu i fortë”, u shpërnda në internet nga Miami Zoological Wildlife Park, ku ai jeton bashkë me kafshë të tjera./tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts