Auto Dak
Auto Dak

Luanesha më “burrë” se luani, shpëton rojën e kopshtit zoologjik (video)

Luanët meshkuj mund të rriten deri në 250 kg peshë, ndërsa luaneshat janë shumë më të vogla dhe mund të peshojnë deri në 180 kg.

Ajo që mund të kishte qenë një tragjedi për një punëtor të kopshtit zoologjik, për fat të mirë ka përfunduar në mënyrën më të mirë të mundshme.

Naime, njëri prej luanëve kryesorë ka sulmuar punëtorin me qëllim që ta vrasë, por shikoni se çfarë bën luanesha për ta shpëtuar./tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts