Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

“Love Story” i famshëm i viteve ’70-të: kush janë dy yjet e shtuara në “Walk of Fame” të Hollywood-it

Aktorët Ali MacGraw dhe Ryan O’Neal, të cilët luajtën çiftin e ri tragjik në dramën romantike të vitit 1970 “Love Story”, u nderuan me yje në Hollywood Walk of Fame, pak para ditës së Shën Valentinit, raportuan mediat e huaja.

“Kush do të kishte menduar se do të përfundoja me një yll në Bulevardin e Famës? .. Epo, kjo është shumë mirë”, tha O’Neal, 79 vjeç, në një ceremoni të mbajtur në internet për shkak të COVID-19.

Aktorja MacGraw, 81 vjeçe, theksoi se ishte një nder “mahnitës”. “Absolutisht nuk mund të besoj se jam”, tha ajo.

Filmi “Histori Dashurie” u bë një fenomen kulturor, u nominua për shtatë Oskar dhe fitoi një për Muzikën më të Mirë Origjinale.

Një hit i madh i kohës së tij, historia prekëse e dashurisë së filmit i bëri heronjtë e saj yje brenda natës.

Historia ka të bëjë me dashurinë midis Jenny, një studente e zgjuar, simpatike dhe e zgjuar e muzikës, dhe Oliver, një student juridiku dhe trashëgimtar i një familje të pasur, të respektuar. Dashuria e tyre ishte melodrama deri në fundin e saj tragjik kur Jenny vdiq prej leuçemisë. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts