Auto Dak
Auto Dak

Londra tregon “bereqetin e pranverës”, zbukuron edhe autobusët (foto)

Pasagjerët që hipën sot në autobus për në Londër sot u mirëpritën me një pamje mahnitëse lulesh.

Lulet nga llojet e ndryshme si lulebora, trëndafila dhe livando të freskëta ishin të varura në tavanin e autobusit, çka bëni që pasagjerët detyrimisht të disponoheshin me këtë “bereqet të pranverës”.

Më shumë se 3.000 lule u vendosën në autobusin 23 metra të gjatë.

Linja e autobusëve Heathrow Express porositi lulet për të shënuar festivalin  “Chelsea Flower Show”, i cili shënohet edhe nga familja mbretërore, dhe nis me 21 maj.

“Chelsea Flower Show” është festivali më i madh i kopshtarisë në vend. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts