Auto Dak
Auto Dak

Liverpool “turpëron” Arsenalin, Salah shqyen portën dy herë

Menaxheri i Liverpool, Jurgen Klopp thotë se skuadra e tij “nuk ka nevojë të argëtoj të gjithë në çdo sekondë”, deklarata këto që i shkonin për shtati pas një fitoreje të rehatshme ndaj Arsenalit.

Të kutë ruajtën performnacën njëqind përqind në sezonin e Premier League pasi Mohamed Salah shënoi dy herë duke krijuar një performancë dominuese në Anfield.

“Ishte një shfaqje e mbushur me fuqi, energji, lakmi dhe pasion, gjëra që duhet poseduar kur luan kundër një ekipi si Arsenali,” tha Klopp për Sky Sports.

“Por ne nuk jemi Disneyland, nuk kemi nevojë t’i emocionojmë të gjithë në çdo sekondë.”

Sulmuesi egjiptian i Liverpool shpoi dy herë portën e Arsenalit duke “turpëruar” ata me performancën marramendëse.

Rezultati përfundimtar 3 me 1 ishte përgjigja për kthimin e lavdisë së klubit të vjetër. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts