Auto Dak
Auto Dak

“Liria” e Dritan Dajtit shqetëson dhe Brukselin: të rishikohet!

Edhe ambasadori i BE-së në Tiranë, Luigi Soreca, ka kërkuar që institucionet e drejtësisë të reagojnë ndaj vendimin që i “dha lirinë” vrasësit të katër policëve, famëkeqit Dritan Dajti.

“Vendimi i Gjykatës së Apelit për zvogëlimin e dënimit të të pandehurit të dënuar për vrasjen e 4 policëve bën thirrje për vlerësim urgjent nga KLGJ dhe Prokurori i Përgjithshëm”, shkruan Soreca.

Para tij ishin dy ministra të qeverisë, Gjonaj e Drejtësië dhe Lleshaj i Rendit, të cilët e quajtën vendimin si skandaloz. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts