728 x 90 Leaderboard

Lajm i mirë për ata që vuajnë nga anemia, provoni këtë përzierje natyrale

Nëse hemoglobina është në nivele të ulëta, atëherë transferimi i oksigjenit reduktohet, gjë që shkakton anemi.

Kjo përzierje natyrale do të rrisë nivelin e eritrociteve në gjak. Ka shije të mirë dhe sigurisht shumë efekte pozitive për shëndetin.

Përbërësit:

200 ml mjaltë

200 g arra

200 g rrush i thatë

200 ml lëng karote

200 ml panxhar i kuq

2 limonë

Përgatitja:

Lani mirë limonët, prijini në dysh dhe hiqjuani farat. Grijini bashkë me lëkurat dhe futini në një kavanoz. Shtoni mjaltë, lëngun e karotës dhe panxharit dhe përziejini mirë. Shtoni edhe arrat dhe rrushin e thatë, të grirë. Përziejeni përsëri.

Do të përfitoni rreth 1 kg përzierje të shijshme dhe të shëndetshme. Ruajeni në frigorifer.

Përdorimi:

Hani 1 lugë gjelle para çdo vakti, tre herë në ditë. Një tjetër anë e mirë e këtij ilaçi është se nuk ka efekte anësore. Përkundrazi, do t’ju japë më shumë energji dhe pas dy javësh anemia do të përmirësohet dukshëm./tesheshi.com/

Related posts