728 x 90 Leaderboard

Ky është fotografi që “bën magji” duke përdorur dy ngjyra (foto)

Thonë se praktika të bën të përkryer, diçka që fotografi Jason M. Peterson thuajse e ka arritur me punën e tij 25-vjeçare.

Ai është marrë gjithnjë me fotografi bardh dhe zi, duke përdorur elemente dhe detaje befasuese. Aktualisht, Peterson ka 1 milion ndjekës në Instagram.

Ja si e shpjegon ai punën e tij:

Për mua, fotot nuk janë për t’u dukur bardh dhe zi. Jo, fare. Unë përpiqem të kap emocionin njerëzor, ta bëj shikuesin të ndjejë diçka. Ngjyrat bardh dhe zi të ndihmojnë të fokusohesh tek ai emocion. Pra, heq ngjyrat diku për të bërë të mundur përcjelljen e ndjesisë”.

Peterson është ekspert për të sjellë pamjet më të bukura me hije, duke luajtur me këndet dhe linjat apo thjesht duke kompozuar diçka krejt të re.

Portofoli i tij ka fotografi pafund, sidomos ato për jetën në qytetet e mëdha./tesheshi.com/

Related posts