Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Kryeministri çek bën “Edi Ramën” me Francën: gati t’i marrë pacientë për trajtim

Kryeministri çek Andrei Babis tha se vendi i tij do të marrë përsipër trajtimin e gjashtë pacientëve me Covid-19 nga Franca pasi të marrë një kërkesë për ndihmë.

Në një postim në mediat sociale, Babis tha që ata do të kujdesen në një spital universitar në Brno për të ndihmuar në lehtësimin e presionit ndaj sistemit mjekësor francez.

Franca na është drejtuar me një lutje për ndihmë në trajtimin spitalor të pacientëve të saj, tha Babis, duke shtuar se Republika Çeke, në sajë të aftësisë së mjaftueshme të spitaleve të saj, mund të përmbushë këtë kërkesë.

Republika Çeke ka regjistruar 4.543 raste të sëmundjes Covid-19 dhe 67 vdekje. /tesheshi.com/

 

auto pjese dak

Related posts

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com