Kryemadhi paralajmëron votën pro-vetingut në polici: ja kushti ynë…

Kyetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka paralajmëruar dhënien e votës pro-vetingut në polici, por me kush që të pranohen amendamentet e propozuara nga partia e saj.

“Vetingu në polici është një instrument i jashtëzakonshëm për situatën në të cilën jemi sot. Ne jemi në pritje të aprovimi të 19 amendamenteve të paraqitura nga LSI. Nuk kanë të bëjnë thjesht asnjë lloj kapriço politike, por përgatitjes dhe përafërimit të një legjislacioni jo vetëm evropian po dhe demokratik për të pasur një legjislacion që larogn çdo abuzim me segmentet e policisë”, tha znj.Kryemadhi.

Ajo gjthashtu është ndalur dhe te kokaina e kapur, ku sipas tij Edi Rama duhet të heqë dorë nga mohimi i rolit të ndërkombëtarëve në aksion.

“I bëj thirrje të distancohet, të marrë përsipër të gjithë përgjegjësitë e veta si kryeministër dhe të largohet çdo ditë e më shumë nga krimi i organizuar”, tha ish-aleatja e deridjeshme e kryeministrit socialist. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts