Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Krijohet monedha e re 2€ (euro)

Është krijuar monedha e re 2 € (euro). Dizenjuesi i saj është një grek. Kjo prerje e re ka dalë në treg me rastin e 30 vjetorit të flamurit të Bashkimi Europian.

monedha 2“Babai” i saj quhet George Stamatopoulos dhe ka fituar konkursin për modelin më të mirë. Dizenjoja e saj përbëht nga 12 yje, të cilat përfaqësojnë 12 figura që ‘kërcejnë’ (vijnë rrotull) flamurit.

Pritet që të prodhohen 75 milionë copë monedha 2 euroshe./tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts