Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Kosova post-“Kurti”, Albini: ja si është katandisur

Pas një takimi të Këshillit të Përgjithshëm të Vetëvendosjes, kreu i saj Albin Kurti e paraqiti situatën në Kosovë në situatën post-tij si në një krizë shumë përmasore.

“Sot ndodhemi përballë një krize shëndetësore e cila po merr jetët e qytetarëve, një krize ekonomike e cila po thellon edhe më tej varfërinë dhe pabarazinë dhe një krize qeverisjeje ku institucionet dhe demokracia janë ndarë”, deklaroi Kurti.

Përkundër kësaj, për qeverisjen e tij afro tremujore, Kurti pretendon se ishte ndër më cilësoret e pasluftës.

Për Kurtin, Hoti është kryeministër koti. /tesheshi.com/

 

auto pjese dak

Related posts