Khabibi “shkakton” trazira në Dagestan, edhe Putin i gëzohet fitores (video)

Dagestani, por dhe Rusia, po përjetojnë këto orë krenarinë e triumfit të Khabib Nurmagomedov ndaj Conor McGregor në kategorinë UFC.

Fitorja e Nurmagomedov ka ndezur entuziazëm, gjë që konfirmohet nga mediave ruse të cilat e kanë shkrim në ballinë, edhe për faktin se Putin dora vetë, ka komunikuar direkt me boksierin dagestanas duke e komplimentuar atë.

Dhe pritja që i është bërë Nurmagomedovit në kryeqytetin Makhachkala të Dagestanit, ka qenë e jashtëzakonshme, deri në shpërthim incidentesh. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts