Auto Dak
Auto Dak

Këto janë 10 superbarërat që i pastrojnë veshkat

Veshkat tuaja bëjnë shumë punë të rëndësishme dhe nëse nuk i mbani në gjendje të shëndetshme, vëni në rrezik jetën tuaj. Funksioni primar dhe më i njohur i veshkave është filtrimi i gjakut dhe nxjerrja e mbeturinave të lëngshme. Por ato bëjnë shumë më tepër se kaq.

Veshkat ndihmojnë në kontrollin e presionit të gjakut sepse ato kërkojnë një nivel optimal presioni për të bërë punën e tyre. Kjo do të thotë se veshkat janë në gjendje të rrisin ose ulin presionin e gjakut sipas nevojës nëpërmjet një hormoni të quajtur renin, hormon ky që është përgjegjës për ngushtimin e enëve të gjakut.

Në fakt, veshkat e kanë pastrimin si detyrën e tyre kryesore, dhe për këtë arsye nuk kanë nevojë për një ndihmë të jashtme detoksifikimi. Megjithatë, ka disa mënyra për lehtësimin e tendosjes në veshkat tuaja, dhe një mënyrë e shëndetshme e të ushqyerit mund ta bëj punën e tyre edhe më të mirë.

Sipas hulumtimeve, këto janë disa barëra që i duan veshkat.

  1. Hudhra
  2. Shafrani i Indisë
  3. Xhenxhefili
  4. Boronica
  5. Rrënja e luleradhinës
  6. Majdanozi
  7. Rrënja e selinos

/tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts