Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Kërcënim serb për shqiptarët dhe malazezët: do ju presim kokat! (video)

Opinioni malazez dhe ai shqiptar në Mal të Zi janë ndjerë të tronditur pas shfaqjes së një videoje në rrjete, ku një shtetase e quajtur Natalija Nileviç, me flamurin serb në sfond, kërcënon t’u presë fytin shqiptarëve dhe malazezëve.

“….Unë do t’ju djeg të gjithë, sepse jeni i cmendur…Do ju presë të gjithëve kokat”, thotë ajo.

Lidhur me këtë video, shumë qytetarë kërkuan një reagim nga Ministria e Brendshme, duke kërkuar që autorja e të ndiqet penalisht për fjalët që ka shqiptuar.

Kujtojmë se në Mal të Zi prej muajsh ka nëj situatë të tensionuar entike, sidomos me elementit pro-serb dhe atij anti-serb të Malit të Zi. /tesheshi.com/  

auto pjese dak

Related posts