• Shqipëri – Gjermani, veteranët sfidohen në “Elbasan Arena”

  Shqipëria dhe Gjermania do të përballen mes tyre në stadiumin “Elbasan Arena” por këtë herë në një ndeshj ...

  Shqipëria dhe Gjermania do të përballen mes tyre në stadiumin “Elbasan Arena” por këtë herë në një ndeshje miqësore dhe të luajtur jo nga futbollistët aktualë të dyja këtyre ekipeve por nga ish-lojtar ...

  Read more
 • Berisha dërgon Lazion në finale

  Etrit Berisha ka ruajtur me sukses portën, në takimin gjysmëfinal ndaj Napolit. Skuadra e tij fitoi 1:0, ...

  Etrit Berisha ka ruajtur me sukses portën, në takimin gjysmëfinal ndaj Napolit. Skuadra e tij fitoi 1:0, falë golit të Senad Luliq në pjesën e dytë. Berisha priti disa raste te Napolit, sidomos goditj ...

  Read more
 • Gashi e mbylli natën me dy gola tjerë

  Shkëlzen Gashi nuk lë ndeshje pa shënuar. Ai  realizoi dy herë në fitoren 3:1 të Baselit, në takimin me S ...

  Shkëlzen Gashi nuk lë ndeshje pa shënuar. Ai  realizoi dy herë në fitoren 3:1 të Baselit, në takimin me St. Gallenin që u zhvillua në fushën e kësaj të fundit. Gashi realizoi në minutën 24 dhe dhe 60. ...

  Read more
 • Arrestohet futbollisti Dossena, akuzohet për vjedhje

  Ish-futbollisti i Liverpoolit, Andrea Dossena, është arrestuar në Londër nën akuzën për vjedhje në dyqane ...

  Ish-futbollisti i Liverpoolit, Andrea Dossena, është arrestuar në Londër nën akuzën për vjedhje në dyqanet e Harrods. Siç shkruan Daily Mail, futbollisti u arrestua së bashku me të dashurën e tij, për ...

  Read more
 • Bein Sport: Ëndrra e Canës dhe e shqiptarëve

  “Lorik Cana, zemra e Shqipërisë”. Ky është titulli i një reportazhi të grupit mediatik “Bein Sport”, i sh ...

  “Lorik Cana, zemra e Shqipërisë”. Ky është titulli i një reportazhi të grupit mediatik “Bein Sport”, i shtrirë në shumë vende të botës, kushtuar kapitenit kuqezi, Lorik Cana, dhe ëndrrës së të gjithë ...

  Read more
 • Revolucion i pritshëm te City

  Drejtuesit e Manchester Cityt po planifikojnë ta përforcojnë ekipin gjatë afatit kalimtar të verës. Udhëh ...

  Drejtuesit e Manchester Cityt po planifikojnë ta përforcojnë ekipin gjatë afatit kalimtar të verës. Udhëheqësit e Manchester Cityt kanë nisur të mendojnë për sezonin e ardhshëm, pasi këtë edicion kanë ...

  Read more
 • Atletico Madrid pas Granit Xhakës

  Vazhdon interesimi i klubeve të mëdha evropiane për mesfushorin kosovar të Borussia Monchengladbach, Gran ...

  Vazhdon interesimi i klubeve të mëdha evropiane për mesfushorin kosovar të Borussia Monchengladbach, Granit Xhakën. Sipas informacioneve të fundit që i përcjellë gazeta gjermane “Bild”, për kosovarin ...

  Read more
 • Shtyhet grumbullimi i Kosovës U-21, shkak moti

  Grumbullimi i Përfaqësueses U-21, i paraparë të mbahet më 8-9 prill është shtyrë për shkak të kushteve jo ...

  Grumbullimi i Përfaqësueses U-21, i paraparë të mbahet më 8-9 prill është shtyrë për shkak të kushteve jo të mira atmosferike dhe me qëllim të mos dëmtimit të fushës. Kësisoj, përzgjedhësit e kësaj gr ...

  Read more
 • Messi, 50 ndeshje radhazi

  Sulmuesi i Barcelonës, Lionel Messi do të shënojë paraqitjen e 50-të të njëpasnjëshme në kuadër të La Lig ...

  Sulmuesi i Barcelonës, Lionel Messi do të shënojë paraqitjen e 50-të të njëpasnjëshme në kuadër të La Ligës në duelin kundër Almerias të mërkurën. Lionel Messi është futbollist i jashtëzakonshëm, këtë ...

  Read more
 • Ronaldo më shumë gola se gjysma e Europës

  Me 5 golat e shënuar ndaj Granadas, Cristiano Ronaldo tashme ka arritur ne shifrën e 36 golave ne kampion ...

  Me 5 golat e shënuar ndaj Granadas, Cristiano Ronaldo tashme ka arritur ne shifrën e 36 golave ne kampionat, duke u bërë kështu lojtari që ka shënuar më shumë se 53 nga 98 skuadra në Top 5 kampionatet ...

  Read more