• Shaqja dhuron spektakël, Mancini i thurr elozhe kosovarit

  Paraqitjet fantastike të Xherdan Shaqirit ndeshjeve të fundit ka bërë që ky i fundit të pushtojë zemrat e ...

  Paraqitjet fantastike të Xherdan Shaqirit ndeshjeve të fundit ka bërë që ky i fundit të pushtojë zemrat e tifozëve nerazurë dhe të vetë trajnerit të tij Roberto Mancinit. Mbremë në kuadër të Europa Li ...

  Read more
 • Tifozët e Feynordit “i vënë flakën” Romës

  Mbështetësit e klubit holandez Feyenoord, kanë qenë të përfshirë në një seri të përleshjeve me policinë i ...

  Mbështetësit e klubit holandez Feyenoord, kanë qenë të përfshirë në një seri të përleshjeve me policinë italiane në prag të takimit të së enjtes mbrëma në Europa League ku përballë tyre do të jetë sku ...

  Read more
 • Ronaldo sundon Evropën

  Ylli portugez i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, ka shënuar gola në 11 qytete të Evropës në Ligën e Kamp ...

  Ylli portugez i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, ka shënuar gola në 11 qytete të Evropës në Ligën e Kampionëve. Ai ato i shënoi në shtatë shtete të ndryshme si Spanja, Italia, Anglia, Portugalia, Rus ...

  Read more
 • Vajushi prezantohet te Kievo

  Skuadrës nga Verona iu është bashkua një tjetër futbollist shqiptar. Bëhet fjalë për mesfushorin e kombët ...

  Skuadrës nga Verona iu është bashkua një tjetër futbollist shqiptar. Bëhet fjalë për mesfushorin e kombëtares Armando Vajushin, i cili ka firmosur në ditën e fundit të merkatos së janarit me klubin ng ...

  Read more
 • Basket/Malazezët mposhten në Prishtinë

  Sigal Prishtina ka arritur të regjistrojë një fitore të madhe në Ligën Ballkanike, duke mposhtur sërish s ...

  Sigal Prishtina ka arritur të regjistrojë një fitore të madhe në Ligën Ballkanike, duke mposhtur sërish skuadrën malazeze, Sutjeska, por kësaj rradhe në parket me rezultat 99:92. Ndeshja u prit me int ...

  Read more
 • Mesi, nuk është më i njëjti!

  Fitimi i Kampionatit Botëror mbetet ‘peng’ për yllin argjentinas Lionel Mesi. Vetë futbollisti ka deklaru ...

  Fitimi i Kampionatit Botëror mbetet ‘peng’ për yllin argjentinas Lionel Mesi. Vetë futbollisti ka deklaruar disa herë se do t`i ndërronte katër ‘Topat e Artë’ për ta fituar njëherë Kupën e Botës. Kjo ...

  Read more
 • Mitrovicë /“Riza Lushta” pritet rregullohet nga qeveria

  Tribuna perëndimore e stadiumit “Riza Lushta” në Mitrovicë, pritet që shumë shpejt të rikthehet në gjendj ...

  Tribuna perëndimore e stadiumit “Riza Lushta” në Mitrovicë, pritet që shumë shpejt të rikthehet në gjendjen e mëparshme, ose ndoshta edhe më mirë seç ishte pas dëmeve që morri nga flakët në fillimin e ...

  Read more
 • Peja pëson sërish nga Craiova

  Pejës nuk i ka ndihmuar as përforcimi më i ri Nic Wise, për t`u bërë ballë rumunëve të Craiovës, pasi u m ...

  Pejës nuk i ka ndihmuar as përforcimi më i ri Nic Wise, për t`u bërë ballë rumunëve të Craiovës, pasi u mposhtën bindshëm me shifrat 97:75. Ndeshja fillim e mbarim i takoi Craiovës, e cila me një mbro ...

  Read more
 • Champions, rinis me dy barazime

  Paris SG barazon me Çelsin 1-1 dhe Shahktar Donetsk barazon 0-0 me Bajern Munih. Në Park de Prince, Mauri ...

  Paris SG barazon me Çelsin 1-1 dhe Shahktar Donetsk barazon 0-0 me Bajern Munih. Në Park de Prince, Maurinho imponoi të njëjtën panoramë loje. Parizienët sulmuan gjatë gjithë ndeshjes, por Çelsi e gje ...

  Read more
 • Kështu flejnë, Messi, Cristiano, Kobe, Mireia…

  Uebsajti i njohur “Sekretet për të fjetur”, ka publikuar disa nga intervistat e yjeve botërorw duke dhënë ...

  Uebsajti i njohur “Sekretet për të fjetur”, ka publikuar disa nga intervistat e yjeve botërorw duke dhënë informacione se si pushojnë ata, apo se çfarë shohin në ëndërr. Fjetja është pushimi më i mirë ...

  Read more