Auto Dak
Auto Dak

Katastrofë energjetike në Argjentinë dhe Uruguai, pikërisht në kohë zgjedhjesh

Një dështim masiv elektrik ka lënë pothuajse të gjithë Argjentinën dhe Uruguain pa energji elektrike. Dështimin për gjithë këtë i ngarkohet furnizuesit kryesor të energjisë elektrike në Argjentinë.

Autoritetet thonë se shkaqet e ndërprerjes janë ende të paqarta për publikun.

Mediat argjentinase thanë se ndërprerja e energjisë ndodhi pak pas orës 07:00 duke shkaktuar ndërprerjen e trenave dhe dështime me sinjalizimin e trafikut.

Rënia e energjsë elektrike erdhi pasi disa pjesë të Argjentinës po përgatiten të shkojnë në zgjedhje lokale. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts