Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Katandisja e paimagjinueshme e “Santiago Bernabeu”: ja ç’u gjet në nëntokën e saj

Pamje interesante vijnë nga nëntoka e gjigandit “Santiago Bernabeu”, për shkak të të cilit lojtarët e Realit aktualisht janë duke luajtur ndeshjet në shtëpi në fushën kryesore të kampit në Valdebebas.

Ishte planifikuar të ndërtohej një fushë e re deri në fillim të sezonit të ardhshëm, por kjo do të duhet të presë pak.

Përkatësisht, sipas fotove të shefit të mirëmbajtjes në Bernabeu, ekspertit britanik Paul Burgess, gjatë gërmimeve, punëtorët hasën në një tub të madh kanalizimesh të vjetra, të cilat do të duhet të hiqen, sepse nuk janë më në funksion.

Nën tokë, kishte një copë pronë të qytetit për vite, e cila tani do të hiqet me lejen e autoriteteve.

Plani është pra të krijohet një terren i ri për sezonin 2021/22, me një “shpellë” të thellë 30 metra që do të jetë në gjendje të shërbejë si një magazine për bar rezervë.

Por nuk do të jetë e mundur të bëhet gjatë kësaj vere, dhe puna nuk do të rifillojë menjëherë. Kështu që futbollistët e Realit do vonojnë të kthehen në kohë në Bernabeu për fillimin në një fushë të re. /tesheshi.com/

 

auto pjese dak

Related posts