Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Karaibe: ç’ofron kjo “parajsë tokësore” në këtë “ferr pandemik”?

Ishulli i Montserratit në Karaibe, të cilin lirisht mund ta quajmë parajsë, i ka hapur dyert për nomadët dixhitalë, d.m.th. të gjithë ata që mund të punojnë nga komoditeti i shtëpisë së tyre.

Kush e do dhe mund, ndoshta mund ta konsiderojë ta bëjë këtë ishull shtëpinë e tij për vitin e ardhshëm …

Ideja dhe dëshira është që t’u ofrojë të interesuarve mundësinë për të provuar një ekuilibër perfekt të biznesit dhe jetës private, sepse këtu kur të keni mbaruar me punë, plazhet ekzotike të rërës së zezë dhe një ofertë e pasur kulturore ju presin.

Akoma, diçka duhet të paguhet. Për të aplikuar për një leje, duhet të paguash rreth 500 euro për një person, ose rreth 1,100 euro për një familje deri në 4 anëtarë.

Kandidatët duhet të tregojnë prova të punësimit dhe të kenë të ardhura vjetore prej afro 100,000 eurosh, kushte të cilat me siguri do të eleminojnë një numër të konsiderueshëm të aplikantëve. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts