Auto Dak
Auto Dak

Kancelarja Merkel në gjendje të keqe shëndetësore, për pak sa nuk i bie të fikët në takim

Angela Merkel ka shfaqur sot shqetësim tek të pranishmit pasi u pa duke u dridhur në mënyrë të pakontrolluar gjatë pritjes që i bëri sot presidentit ukrainas Volodimir Zelenskiy në Berlin.

Kancelarja gjermane u shfaq jostabile dhe nuk mundi të qëndroj në këmbë teksa priste presidentin e ri të Ukrainës në kryeqytetin gjerman. Zonja Merkel u përpoq ta mbajë situatën në kontroll, ndërsa bënte lëvizje të pakontrolluara të duarve.

Ajo më pas ua sqaroi gazetarëve se kishte probleme si pasojë e temperaturave të larta që e lanë të dehidrohej. Ajo deklaroi se u ndje më mirë pasi konsumoi mjaftueshëm ujë. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts