Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Jo vetëm tapë: masakër alkoolike në Indi, 38 jetë të shuara nga helmimi

Të paktën 38 njerëz kanë vdekur në Penjap, Indi, nga konsumimi i pijeve alkoolike të falsifikuara.

Mediat lokale, duke përmendur deklaratat zyrtare, thonë se të paktën 38 njerëz kanë vdekur në tre ditët e fundit si rezultat i konsumimit të pijeve alkoolike të falsifikuara në zonat Amritsar, Gurdaspur dhe Tarn Taran.

Zyrtari lokal Amarinder Singh konfirmoi se ai kishte urdhëruar një hetim mbi ngjarjen.

Ka filluar procesi i mbylljes së qendrave të paligjshme të prodhimit të alkoolit në të gjithë vendin. Policia arrestoi tetë persona, përfshirë një grua. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts