Japonezët e bëjnë sërish: ja si e lanë dhomën pas finales me Katarin

Lojtarët e përfaqsueses japoneze e përsëritën veprimin e tyre etik të Botërorit në Japoni, i cili bëri bujë të madhe.    

Pas humbjes në finalen e Kupës së Azisë përballë Katarit, ata “përveshën mëngët” duke lënë gjithçka në rregull në dhomën e zhveshjes.

Pra, edhe humbja nuk jua kompromentoi disiplinën dhe respektin e fortë për të tjerët.

Pasi “bënë xixë” gjithçka, falenderuan mikëpritësit arabë në japonisht, arabisht dhe anglisht. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts