Auto Dak
Auto Dak

Ja pse nuk duhet assesi të leni shishe uji në veturë (Video)

Lënia e shisheve të ujit në veturë mund të përcillet me rrezik të madh për pasagjerin dhe veturën, e sidomos gjatë ditëve të nxehta.

Në një video të publikuar nga Good Housekeeping, tregohet se si një burrë e kishte vërejtur veturën e tij e cila kishte filluar të digjet, dhe e tëra kjo si shkas i shishes së plastikës e cila ishte e mbushur me ujë.

Në kontaktin e pare të drejtpërdrejt me diellin, shishja krijon nxehtësi, cka bën ulësen e veturës të marrë flakë. Shikojeni videon dhe kujdesuni për veten! /tesheshi.com/

 

auto pjese dak

Related posts