Ja kush janë 5 futbollistët më të shtrenjtë të kombëtares

Vlera e futbollistëve shqiptarë në treg ka filluar të rritet, dhe kjo falë paraqitjeve të mira të tyre në skuadrat ku luajnë.

Në këto momente, kush tjetër pos Shkëlzen Gashit, mund të jetë më i shtrenjti.

Gashi ka mbyllur një sezon fantastik te Baseli në Zvicër, duke e ndihmuar skuadrën të arrijë titullin e kampionit, ndërsa vetë u shpall golashënuesi më i mirë i sezonit.

Pas Gashit, është Elseid Hysaj, që po shkel syrin e disa skuadrave në Itali, ndërsa Napoli mbetet më e interesuara. Hysaj, cilësohet si futbollisti i dytë më i shtrenjtë i Kombëtares shqiptare, transmeton Express.

Në pjesën e mëposhtme, mund t’i shikoni pesë futbollistët më të shtrenjtë të Kombëtares.

Shkëlzen Gashi, 9 milionë
Elseid Hysaj, 8 milionë
Ergys Kaçe, 5 milionë
Taulant Xhaka, 2,5 milionë
Sokol Cikalleshi, 2 milionë

/tesheshi.com/

 

auto pjese dak

Related posts