Auto Dak
Auto Dak

Ja çfarë është Li-Fi, metoda që shpërndan 100 herë më shpejt internet se Wi-Fi (video)

Li-Fi është metoda e re që arrin të shpërndajë të dhëna dhe internet 100 herë më shpejt se wi-fi.

E testuar tanimë në një zyrë pune li-fi ofron shpejtësi më shumë se 1 gigabit për sekondë.

Përdorimi i saj vihet në zbatim qënë e lidhur me internetin , me anë të një burimi drite (llambë elektrike) dhe një detektori fotosh.

Li-fi është testuar për herë të parë nga firma estoniane Velmenni në qytetin Tallin.

Duke folur për International Business Times , drejtori ekzekutiv Deepak Solanki u shpreh se klientelën për këtë teknologji mund ta fitojnë në 3 apo 4 vitet e ardhshme./tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts