Ishulli që mbledh yjet më të famshëm: ja sa kushton fjetja një natë…

Për gati 60 vjet, Mustique Island mbledh njerëz të famshëm, duke përfshirë anëtarët e familjeve mbretërore, artistë e manjatë. Ishulli shtrihet mbi 4.000 metra katrorë në Karaibe, ku siguron privatësinë e plotë për të ftuarit e saj.

Edhe pse ishulli duhej të qëndronte “sekret”, historitë për ngjarjet që kanë ndodhur aty kanë përfunduar ndonjëherë në faqet të gjitha gazetave.

Gjithsesi, ajo që është e rëndësishme është ruajtja e thjeshtësisë dhe privatësisë në ishull, kështu që ka vetëm 100 vila, dhe secili pronar është pjesë e Mustique, që përfaqëson qeverinë e ishullit. Ka vetëm dy hotele të vogla, disa butiqe dhe një bar koktej.

Për të arritur në ishull, duhet të arrini në Barbardosa dhe më pas të porosini një aeroplan Mustique që transporton turistët në ishull. Sapo të mbërrini, mund të kërkoni një dhomë në Cotton House Hotel ose të merrni me qira një nga vilat. Megjithatë, hoteli është më i miri për ata që janë në ishull për herë të parë. Aty ka 18 dhoma. Hoteli i dytë dhe i vogël është Firefly dhe ndodhet në një kodër të vogël. Ka shtatë dhoma të dizajnuara në mënyrë individuale.

Sa kushton kjo kënaqësi? Vetëm 598 euro një natë në një dhomë të dyfishtë në Hotel Firefly. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts