Auto Dak
Auto Dak

Ish-Presidenti i Brazilit e kalon natën e parë në qeli

Ish-Presidenti i Brazilit, Lula është dorëzuar në polici dhe natën e ka gdhirë në një burg federal të Curitiba-s.

Pikërisht këtu do të nisë dënimin prej 12 vjetësh që i është dhënë nga një gjykatë federale për korrupsion.

Opozitarët e Partisë së Punës e kanë pritur arritjen e Lula-s në qeli me fishekzjarre, kur avioni i ish-presidentit ka arritur në Curtiba në 3 të mëngjesit sipas orës së Shqipërisë(22.30) me orën braziliane.

Përpara selisë së policisë së Curtiba-s u mbodhën si mbështetës së Partisë së Punës, por edhe mbështetësit të së djathtës. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts