Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Irritim në Beograd: Banorët e Zimbabves mund të hyjnë në Mal të Zi, serbët jo!

Trupi Kombëtar i Koordinimit (NCB) për sëmundjet infektive në Mal të Zi ka vendosur që qytetarët e gjashtë vendeve të tjera mund të hyjnë në territory pa kufizime shtesë, d.m.th. teste ose karantinë, por Serbia nuk është në listë, gjë që acaruar Beogradin.

NKT ka vendosur të hapë kufijtë për qytetarët e Azerbajxhanit, Bjellorusisë, Kanadasë, Rusisë, Ukrainës dhe Zimbabve, duke filluar nga nesër, kujton media serbe.

Kujtohet që malazezët nuk pranojnë të hapin kufij për turistët serbë që nga qershori, duke e shpjeguar këtë, siç thanë ata, nga mënyra e çuditshme e numërimit të të infektuarve, dhe më vonë nga shpërthimi i rasteve të reja të koronavirusit në Serbi, shkruan Blic.

Trupi Kombëtar i Koordinimit (NCB), i cili në Mal të Zi është përgjegjës për marrjen e vendimeve në lidhje me masat kufizuese, kohët e fundit hapi dyert e Malit të Zi për qytetarët serbë, por vetëm ata që mund të udhëtojnë me aeroplanët privatë dhe me provat e një testi negativ PCR jo më të vjetër prej 72 orësh.

Nga ana tjetër shtetas nga Shqipëria, Australia, Bosnja, Izraeli, Kosova, Libani, dhe Singapori janë në listën e verdhë, që do të thotë se ata mund të hyjnë në Mal të Zi nëse kanë një provë negative për koronavirusin. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts