Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

IKJA/ Mirëupafshim e jo lamtumirë! Albin Kurti: Pse s’do ja dorëzoj detyrën Hotit dhe ç’arrita në 4 muaj (video)

Kryeministri në ikje Albin Kurti, tha se nuk do ia dorëzojë detyrën pasuesit të tij, njëherësh të shkarkuarit prej tij dje si zv.kryeministër, Abdullah Hoti. Sot ky i fundit morri votëbesimin në Kuvend si kryeministër i ri, mandatuar javë më parë nga Thaçi, por bash dhe për këtë, për Kurtin është i papranueshëm.

“Kjo qeveri është e paligjshme. Kjo është qeveria koti, ne jemi qeveria alternative. Nesër S’do ta bëj pranim-dorëzimin se pse s’mund të pranoj atë që e shkarkova, ndërkohë që edhe u dorëzua te presidenti. Ne vazhdojmë betejën, do të kthehemi përsëri e shumë shpejt”, tha Kurti në një video-mesazh.

Kurti bëri dhe një rezyme të qeverisjes së tij disamujore, ku ndër arritjet më të mëdha, sipas tij, veçoi atë kur tha: “Kemi dëshmuar që mund të qeverisim pa Listën Serbe e pa u varur nga ta”. /tesheshi.com/

 Mesazhi i plotë:

Katër muaj qeverisje e mirë

Katër muaj qeverisje e mirë

Posted by Albin Kurti on Wednesday, June 3, 2020

auto pjese dak

Related posts

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com