Auto Dak
Auto Dak

Ikja e një prej legjendave të Hollivudit: kujt ia la Doris Day 200 milionë dollarë?

Gjashtë javë më parë ajo festoi 97-vjetorin e saj. Megjithatë, të hënën e kaluar, Dita Doris vdiq. Legjenda e Hollivudit iu dorëzua efekteve të pneumonisë.

Mediat raportojnë se të gjithë pasurianë e saj prej 200 milionë dollarë, Doris Day i ka lënë për kafshët e saj.

Gjatë dekadave të fundit, aktorja jetonte e vetme në një shtëpi të izoluar, e mbikqyrur e gjitha nga kamerat. Rojet e armatosura patrullonin 24 orë në ditë. Doris Day nuk u shfaq në publik për një kohë të gjatë, derisa u shfaq në ballkon për ditëlindjen e saj të fundit.

I gjithë angazhimi i saj ekzistencial pas largimit nga arti, ajo jua kushtoi kujdesin më shumë se 40 kafshëve. Arsyeja: Pas një dëmtimi të rëndë të këmbës pas një aksidenti që ajo kishte përjetuar si në moshën 15-vjeçare, qeni i saj Tiny e ndihmoi atë për t’u rimëkëmbur.

Që atëherë, ajo u angazhua me dashuri ndaj qenve, maceve, kuajve, dhe në vitin 1978 themeloi “Doris Day Pet Foundation”. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts