Auto Dak
Auto Dak

I vë zjarrin sinagogës, flakët ia përcëllojnë fytyrën (video)

Kamerat e sigurisë kapën momentin kur një zjarr kaploi për një çast fytyrën e një njeriu që po ashtu i vuri zjarrin në një sinagogë në Mbretërinë e Bashkuar.

Tristan Morgan, 52 vjeç, është akuzuar për këtë akt që u bë më 21 korrik vitin e kaluar. Ai u paraqit para gjykatës të premten, më 5 korrik dhe akuzohet për terrorizëm.

Incidenti ndodhi ditën kur judenjtë kujtonin tmerret që kishin ndodhur gjatë Holokaustit.

Ai është përshkruar në gjykatë si një ekstremist i djathtë. /tesheshi.com/

 

 

 

auto pjese dak

Related posts