I ve gjoksin Florence-s: amerikani që zgjedh të përballet patriotikisht me stuhitë (video)

Lane Pittman, është ndër ata shtetas amerikan që e ka me zell përballjen me stuhitë në shenjë patriotizmi.   Kështu, vetëm me mbathje, ai doli në rrugë duke i nxjerr gjoksin tërbimit të Florenc, duke mbajtur në dorë një flamur amerikan. I pyetur nga gazetari pse e bëri këtë, ai tha sepse ishte amerikan dhe sepse ishte i lirë.

Ai shkoi në Myrtle Beach në Karolinën e Jugut për të thënë se si luftoi kundër stuhisë.

Ai bëri të njëjtën gjë gjatë stuhisë Mateu në vitin 2016, madje edhe kur uragani Irma goditi vitin e kaluar. /tesheshi.com/

 

auto pjese dak

Related posts