Humbje ndjenjash, brinjë të thyera…sherr me prani kosovarësh në ligën e tretë zvicerane (foto dhe video)

Ndërsa të gjithë presin fillimin e Kupës së Botës në Rusi, pamjë të rënda vijnë nga Zvicra, aty ku është zhvilluar një betejë e vërtetë grushtash e shqelmash mes mes lojtarëve dhe tifozëve të të dy ekipeve që luftonin për Ligën e Tretë të Gjenevës.

Bëhet fjalë për ndeshjen mes klubeve lokale FC Versoix dhe FC Kosovo (me gjasë ekip i krijuar nga emigrant nga Kosova.

Sipas informacionit, dy nga lojtarët e Versoix janë rrahur, dhe njëri prej tyre ka humbur ndjenjat duke u plandosur përtokë, ndërsa tjetri ka pesë brinjë të thyera dhe lëndime të rënda të mushkëri.

 “Ky ishte një linçim kolektiv”, tha një nga lojtarët. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts