Auto Dak
Auto Dak

Hong Kong, protestuesit me kulturë i lirojnë rrugën autoambulancës (video)

Protestat në Hong Kong janë qetësuar, dhe përshtypja që lanë është mjaft e pazakontë. Një numër shumë i madh i protestuesve, nga 1 milion sa ishin në mbarë vendin, protestuesit treguan kulturë njerëzore si rrallëkush.

Një video që po qarkullon në mediat ndërkombëtare shfaq një makinë ambulance e cila kalon përmes turmës, e cila në mënyrë të sinkronizuar i liron rrugën që ta kryej punën e vet.

Në mesin e protestuesve ka pasur persona gjendja shëndetësore e të cilëve përkeqësohej. /tesheshi.com/  

auto pjese dak

Related posts