Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Homoseksualizmi, historia që përsëritet: nga tragjedia rrugëve të Stambollit tek populli i lashtë i Sodomit

Pak ditë pas “Sfilatës Pride” në kuadër të Javës së Krenarisë, organizuar me 30 qershor të këtij viti, në  Taksim, një nga lagjet kryesore të Stambollit është gjetur trupi i pa jetë i një transvestiti.

Trupi është gjetur pikërisht në mëhallën e quajtur Azapkapı (Dera e Dënimit) në një qese të zezë mbeturinash dhe me duart lart të ngrira. Forcat e rendit të cilët zbuluan kufomën, hasën një fenomen të çuditshëm: trupi ishte i fortë si prej guri dhe i palëvizshëm, gjë që vështirësojë dhe mbartjen e kufomës në fjalë.

Mediat turke e krahasuan rastin me popullin e Sodomit, i njohur si populli që praktikonte sodomizmin apo ndryshe homoseksualizmin.

Pamjet e ngjarjes janë shoqëruar me dixhiturën: “Asgjë nuk është rastësi”. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts