Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Hetimi: dronë misteriozë mbi anije e ushtrisë amerikane

Raportet e dronëve misteriozë që fluturojnë mbi anijet e marinës amerikane në korrik 2019 kanë hutuar zyrtarët e lartë ushtarakë.

Një seri dritash duket se “ndiqnin” flotën e shkatërruesve amerikanë në brigjet e Kalifornisë Jugore, njoftoi The Drive në atë kohë, sipas Futurism.

Navy ende nuk e ka idenë se çfarë mund të jetë pas dritave që udhëtuan shumë shpejt për të qenë dronë komercialë.

“Jo, nuk e bëmë”, u tha gazetarëve Michael Gilday, një shef i Marinës Amerikane gjatë një tryeze të hënën, kur u pyet për incidentin e korrikut 2019.

Eshtë interesante që mund të ketë pasur shumë më tepër “raste” të tilla, dhe jo vetëm fuqia e Shteteve të Bashkuara.

“Unë jam në dijeni të këtyre pikëpamjeve dhe mënyrës se si u raportua, por ka pasur shikime të tjera nga avionë dhe anije të tjera jo vetëm nga Shtetet e Bashkuara por edhe nga shtetet e tjera – dhe natyrisht elementë të tjerë brenda Forcave të Përbashkëta të SH.B.A.-së,” Gilday shtoi.

Oficeri tha se “gjetjet janë mbledhur dhe janë ende duke u analizuar” dhe se nuk ka “asgjë të re për të raportuar”.

Siç thekson The Drive, është e paqartë nëse oficeri i referohet Grupit Punues të Pentagonit për Fenomenet Ajrore të Identifikuara (UAPTF), i cili u krijua vitin e kaluar për të analizuar pamjet e “avionëve të paautorizuar”. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts