Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Heqja e mundshme e taksës, vezë “vetëvendosëse” mbi krahun e djathtë të Albin Kurtit

Me gjasë, vezët e deridjeshme të Vetëvendosjes ndaj qeveritarëve, mund të bijnë vetë mbi të tashmë është në pushtet.

Sinjali është dhënë nëpërmjet një veze hedhur karshi zv/kryeministrit Abdullah Hoti, krahu i djathtë i Albin Kurtit nga LDK, ku i është thënë se të mos e heqë taksën.

Ky veprim pason paralajmërimin e partnerit në kolalicion – LDK-së,  se do e mbështesë Kurtin për heqjen e taksës, gjë të cilën SHBA po e kërkon me këmbëngulje.

E kjo, referuar precedentit me Hotin, mund të çojë që dhe ndaj Albin Kurtit të gjuhet me vezë nga ithtarë të taksës.

Kjo do ishte mjaft cinike, pasi praktika e gjuatjes me vezë mban firmën e vetë Vetëvendosjes në kushte opozite. /tesheshi.com/      

Ekskluzive, sulmohet me vezë Avdullah Hoti për shkak te heqjes se taksës

Posted by KosovaTimes on Saturday, February 22, 2020

auto pjese dak

Related posts