Haradinaj: nga Berlini presim dhe vizat

Kryeministri Haradinaj përcolli shpresën se Samiti i pritshëm i Berlinit, aty ku do vendoset për të ardhmen e raporteve Kosovë – Serbi, do mund të japë nja sinjal pozitiv dhe për “vizat e vonuara”.

“Kemi interes të shkojmë, është një ngjarje e respektueshme, nuk është vetëm Kosova dhe Serbia, janë edhe vendet e rajonit. Kjo është një shtytje në perspektiven tonë evropiane dhe ajo që na intereson është edhe liberalizimi i vizave, qysh e dini është vonuar shumë”, tha Haradinaj. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts