728 x 90 Leaderboard

Haradinaj mund të arrestohet në Bruksel? Ja si shprehet Interpol

Pas katër ditësh kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj do të zhvillojtë zyrtare në Bruksel për të diskutuar mbi rrugëb europiane të Kosovës.

Por disa media serbe dhe kosovare kanë folur se Haradinaj rrezikon që të hasë pengesa në kufi, pasi ekziston fletë arresti i Serbisë, i dërguar në Interpol, siç ndodhi në vit më parë.

Gazetari Nefail maliqi, që është i vendosur në Gjenevë, ku kanë selinë disa nga organizatat ndërkombëtare dhe është lidhur me selinë e Interpolit.

Interpol ka bërë të ditur se “Haradinaj është i lirë të udhëtojë në Bruksel dhe rruga e mbarë i qoftë”, thekson Nefail Maliqi në një lajm në Presheva Jonë.

/tesheshi.com/

Related posts