728 x 90 Leaderboard

Gjyqi Veliaj-Basha: të premten vendimi për urinimin publik

E mbani mend protestën e PD-së më 8 dhjetor 2005?!

Erion Veliaj, kryebashkiaku i Tiranës gjobiti selinë blu, pasi sipas tij, militantët e opozitës kishin bërë pis qytetin, madje kishin urinuar dhe në publik.

Sot Gjykata e Tiranës, ka mbyllur shqyrtimin e padisë së PD-së, e cila nga ana e saj ka hedhur në gjyq Veliajn.

Konkluzionet për procesin e gjobës së Bashkisë ndaj PD do të jepen më 27 maj, pra të premten.

/tesheshi.com/

Related posts