Gati për tu ndërtuar gradaçela më e lartë prej druri

Gradaçela më e lartë prej druri po planifikohet të ndërtohet.

Ajo po ndërtohet nga një kompani japoneze dhe sipas Sipas Sumitomo Forestry, 10 për qind e ndërtesës 70-katëshe, që do të quhet kulla W350, do të jetë e përbërë prej çeliku dhe do të kombinohet me 180.000 metra kub dru.

Projekti do të kushtojë rreth 4 miliardë paund, që i bie sa dyfishi i një kulle e ndërtuar normalisht në të njëjtën madhësi.

Kulla W350 do të përdoret për zyra, dyqane, hotele dhe shtëpi./tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts