Gati për Guinness: treni-lego me 100 km në orë (video)

Amerikani James Burrows është një tifoz i madh i legove dhe kohët e fundit ka arritur të ndërtojë një park më shumë se 300.000 sosh, ku rend një tren që shkon deri në 100 kilometra në orë, sipas mediave amerikane.

Burrows thotë se ky  mund të jetë rekordi i ri i Guinnessit.

Ai pret ta ekspozojë së shpejti kryeveprën e tij në ekspozitën e legove në të gjithë Shtetet e Bashkuara, për ta afirmuar si rekord. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts