Gara e pagave, Messi ndoshta më i paguari në Evropë

Lionel Messi, futbollisti më i mirë i Barcelonës me një pagë bruto prej 8.3 milionë eurosh, është lojtari më i paguar në Evropë, shkruan L’Equipe.

Messi, para zbritjes së taksave, ka shumë të ngjarë të fitojë më shumë dhe gati dy herë më shumë se Cristiano Ronaldo te Juventusi, paga mujore e të cilit është 4.7 milionë.

Pas tyre vjen sulmuesi i Atletico Madridit, Antoine Griezmann me 3.3 milionë, Neymar i Paris Saint-Germain me 3.06 milionë dhe një tjetër lojtar i Barcelonës, Luis Suarez  me 2.9 milionë.

Ndër dhjetë më të mirët janë gjykuar nga paga, janë: Gareth Bale i Realit me 2.5, Philippe Coutinho i Barcelonës me 2.3, Alexis Sanchez i Manchester United me 2.28, Kylian Mbappe i PSG me 1.73 dhe Mesut Oezil i Arsenalit me 1.6. /tesheshi.com/

 

 

auto pjese dak

Related posts