Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Fund i emocioneve në Premier League: Manchester City, kampion me një pikë diferencë

Në një garë të ethshme kokë më kokë që vijoi për 38 javë, Manchester City ia arriti të fitojë titullin kampion në Premier Leauge, duke i fiksuar në fund, në renditjen përfundimtare vetëm një pikë larg Liverpool-it.

Që të dy ekipet arritën të fitojnë ndeshjet e fundit dhe shpresa e “The Reeds” që Brighton-i modest mund të bënte mrekullinë e të fitonte ndaj ekipit të Guardiolas, nuk u realizua dot.

Edhe pse shënuan të parët dhe qenë avantazh, Brighton nuk mundi dot të ndalte furinë e Manchester City-t që u kundërpërgjigj me katër gola.

Nga ana tjetër, Liverpool e bëri detyrën duke mundur Wolves-in në shtëpi me dy gola nga Sadio Mane, por kjo nuk mjaftoi për të rikthyer titullin e shumëpritur në “Anfield Road”.

Tashmë “The Reeds” sytë i janë te Champions-i, ku në finale do përballen me Tottenham, me synimin e madh që të fitojnë kompeticionin prestigjoz europian. /tesheshi.com/

 

auto pjese dak

Related posts

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com